photo

Organizator

Stowarzyszenie „Silesia Adventure Sport” zrzesza grupę ludzi zajmującą się organizacją imprez sportowych na terenie woj. śląskiego. Do naszych „sztandarowych” wydarzeń należą:

- miejskie rajdy przygodowe, które organizujemy już od 2011 roku. Uczestnicy otrzymują mapy z zaznaczonymi punktami do których mają za zadanie dotrzeć i wykonać tam określone zadanie, np.: wspinaczka, kajaki, basen, zadanie logiczne. Doskonała okazja aby poznać miasto w nietypowy sposób. Jednorazowo w imprezie brało udział nawet 700 osób! W dniach 28/29 marca odbędzie się X – Jubileuszowa edycja Miejskiego Rajdu Przygodowego w Katowicach.

- Silesia Race", impreza na orientację dla każdego. Od Sportowej Gry Miejskiej, przez trasę pieszą 50 km zaliczaną do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację po rajdy przygodowe na dystansach nawet 200 km. 8 lutego 2020 r. zapraszamy do Pszczyny. .

- cykl zawodów na orientację „Katowice Wieczorową Porą”. Od 4 lat przez cztery zimowe miesiące (od listopada do lutego) zapraszamy miłośników wieczornego biegania z mapą w różne dzielnice Katowic. Biegaliśmy już m.in. po Osiedlach: "Gwiazdy", Paderewskiego, Tysiąclecia, na Koszutce, Nikiszowcu... Średnia frekwencja na poziomie 250 zawodników!

- cykl zawodów na orientację "Parki i lasy Katowic". W kwietniu, maju i czerwcu zapraszamy na cykl trzech biegów po zielonych terenach stolicy woj. śląskiego.

- Night Biking Katowice – czyli całonocne przejazdy rowerowe kończące się o wschodzie Słońca na jednej z katowickich hałd. Wydarzenie organizujemy od lipca 2013 roku. W pogodne noce w przejazdach udział bierze ponad 400 (słownie: czterystu) rowerzystów.

- Mistrzostwa Katowic w Biegu Górskim - drugi szczyt w Katowicach (hałda na Kostuchnie), widok na Beskidy na horyzoncie i jedyny taki bieg w mieście

Miejskie rajdy przygodowe:
photophotophotophoto
photophotophotophoto
Katowice Wieczorową Porą:
photophotophotophoto
photophotophotophoto
Night Biking:
photophotophotophoto
photophotophotophoto
Silesia Race:
photophotophotophoto
photophotophotophoto
Silesia Race, wersja beskidzka :)
photophotophotophoto
photophotophotophoto
Śląskie Biegi Górskie
photophotophotophoto
photophotophotophoto

Organizatorzy

---------------------

Partnerzy